Register of Members 2017 {Including place of residence.}

1952 J.Blatherwick (Parkin) {Castleford}. J.Bridger-Rye (Howard) (Hon Member){Westerhem}. B.Cook (Miller) (Hon. Member){Leamington Spa}. B.Crawshaw (Walkey){Burton Leonard}. B.Lock (Attwood){Sutton Coldfield}. P Riley (Sutcliffe){Lytham-St. Annes}. M Saunders (Morton){Guildford}.S.Wilbraham (Mason) (Hon Member){Macclesfield}.

1953 M.Balding (Storrs) (Hon. Member).{Otley} A.Burke (Collett){St. Albans}.

A.Harvey(Hance){Beckenham}. J. Kenny (Wedderburn){Trinida and Tobago}. A.Parry-Evans (Reynolds){Chipping Camden}. M.Rogers (Hon. Member){Solihull}. J.Sparrowhawk (Money){Bournemouth}. D.Walker (Moseby){Alfreton}.

1954 J.Jarman (Brownbill){Tenterden}. A.Leigh (Ellis){Fleet}. H Roberts (Spicer){St. Helens}. W. Rulton. [Clarke]{Leominster}. P.Starkey (Maxwell){Formby}.

1955  J.Brown (Lane){Southam}. P.Eaton{Haggerton}. P.Reader (Hale){York}. J.Storkey (Thomsett){Norward Green}. B.Walker (Lunn){Brayton}. J.Warrington{Leed}. A.Young (Bennett){Perry}.

1956 P. Andrews{Kirkby Stephen}. M.Beech (Burgoyne){Pontefract}. S.Dixon (Cameron){Reigate}. B.Game (Kellett){Chalgrove}. P.Gywnn (Hook){Swansea}. S.Harrison (Brownridge){Driffield}. M.Heaton{Liskeard}. P.Lamb (White){Hartlepool}. A.Morrell (White){Doncaster}. B.Pain (Coules){Blakeney}.

1957 R. Ainley{Halifax}. E. Cardy{Sunderland}. E. Davies{Bromsgrove}. J.A.Alexander-Hall{Sheffield}. M.Hutchins (Bowditch){Towcester}. B.McCarthy{Fulham}. A,McGill (Bentley){Sleaford}. B.Moore (George){Poole}. A.Munnings (Parker){Newcastle-on-Tyne}. P.Parry (Jones){Prestatyn}. A.Price (Holdsworth){Swansea}. J.Wilson (Sockett){Earlston}.

1958  M.Berminghsm (Pemberton){Colchester}. C.Billingham (Wright){Darley Dale}. E.Bond (Peabody){Grantham}. A.Brookes (Matthews){Shaftsbury}. K.Cartwright (Power){York}. J.Clark (Lancaster){Easingwold}. S.Coates (Bagley){Sunderland}. V. Craft. [Rogers]{Whitby}. A.Duck (Readman){York}. A.Dunham (Coverdale){Norwich}. R.Eden (Conroy){Brighton}. C.Farquharson (Harrison){Sherbourne}. K.Force (McLees){Exeter}. M.Francis (Smith){Stratford on Avon}. A. Howe [Lawrenson]{Redbourne}. S.Lancashire (Hirst){Lyme Regis}. S. Richards [Hall]{Clayton West}. B.Rigby{Mickleover}. B.Shelmerdine (Hopwood){Cheltenham}. D.Smith (Crookes){Leeds}. J.Stevens (Walton){Wetherby}. S.Townsend (Nagle){U.S.A.}.

1959 I.Beddison (Moseley){Pinner}. C. Bradeley Flackett]{Market Drayton}. C.Hoiles{Hampton}. B Hughes (Potts){Harrogate}. D Jenkins (Fagg){Newcastle-on-Tyne}. M Jones (Jones){Kings Lynn}. J.Knowles (Maclean){Leeds}. D Luck (Freeman){Sutton Coldfield}. M.Morris (Webb){Knutsford}. P.Nicholas{Usk}. A.Platts (Boyers){Woodhall Spa}. C.Short{Sunderland}. M.Thersby (Baird){Yarm}. A.Wade{Gosport}. E.Wagstaff (Starkie){Leeds}. P.Wigglesworth{Pool-in-Wharfedale}.

1960 J.Challis{Broadstairs}. J.Denny{Burley-in-Wharfedale}. A.Elliot (Walker){Morpeth}. J.Jackson{Huddersfield}. J.Jolly (Parker){Worcester}. M.Kehoe (Race){Bolton}. G.Riley (Halstead){Appleby}. E.Rowe{Wetherby}. P.Shaw{Ulverston}. D.Steel (Russell){Wokingham}. H.Taylor (Brown){Stourbridge}. C.Wall (Bellamy){Bridgnorth}. P.White (Poole){Lichfield}.

1961 G.Barnes{Canterbury}. J.Dickens (Wright){Filey}. S.Foulds (Killhourhy){Southport}. A.Glynn{London}. H.Harwood (Mountford){Lincoln}. M.Hunt (Driver){Texas}. A.Palmer (Tyler){Brighton}. C.Russell (Eggleston){Osmotherly}. T.Towler (Thwaites){Mansfield}. M.Venn (Johns){Cheltenham}. A.Watson (Pringle){Leighton Buzzard}. E.White (Spark){Lancing}.

1962 A. Ball [Rollitt]{Birmingham}. B.Baughan (Muller){Kintbury}.  C.Dunn{Penarth}. A.Fletcher{Stanstead}. M.Gogan (Kelly){Leighton Buzzard}. J.Groombridge{Leeds}. A.Holmes (Elliot-Cannon){Axminster}. G.Lynes (Robinson){Holmes Chapel}. J.Millington (Le Pla){Bakewell}. B.Noble (Jones){Ropley}. B.Pickering (Curtis){Nafferton}. P.Ross{Carlisle}. M.Selfridge (Liversedge){Morpeth}. C.Thompson (Stones){Sunderland}. C.Walker{Doncaster}. J.Wooliscrift (Latimer){Matlock}. D.Woolnough (Walters){Lewes}.

1963 E.Brochwicz-Lewinski (Fothergill){Stockport}. E.Drabble{Dawlish}. M. Howson (Hayes){Wrexham}. J. Jones (Hinchley){Chinnor}. M.Lawton{Pontefrct}. A.Nash{Woking}. J.Needham.(Harris){Heswall}. L. Shepherd. [Davies]Sheffield}. M. Watson (Buiskool){North Shields}.

1964 E.Bamford. [Baxendale]{Settle}. S.Bassindale (Goodman){Scunthorpe}. F.Baxter (Castle){Winchester}. T.Connolly (Quick){Exton}. N.Coupland (Jackson){Kettering}. D.Denton{Halifax}. M.Hagan{Woodburn Green}. W.Heath{Altringham}. W.Massey{Bangor}. H.Morrison (Stoddart){Assynt By Lairg}. D.O.Brien (Johnson){Wollaton}. P.Penhallurick (King){Belfast}.  M.Toon (Hipworth){Milford Haven}. L.Turner (Veitch){Rotherham}. J.Webb{Settle}. M.Whittle (Kerns){Horsham}.

1965 J Hine. (Taylor){Bradford}. A.Longden (Barker){Alderley Edge}. P.Woodhead (Beevers){Thirsk}.

1966 C.Haythornthwaite (Bennett){Marlow}. J. Hunter (Huggon){York}. G. Shea (Turnbull){Bishop Aukland}. J.Simmonds (Banks){Bishop Stortford}.

1967 K.Hallam-Black (Hallam){Belper}. J. Moore{Bishop Aukland}.

1968 L.Barry (Searle){Chelmsford}. J.Crewe (Strathern){Canada}. J.Luxford (Holland). {Apperley Bridge} J.Murray (Marshall){Solihull}.

1969 J.Ellis (Harrison){Saltburn by the Sea}. J.Owen{Sheffield}. D. Windsor{Bramcote}.

1970 S.Archer (Meredith){Rotherham}. P. Barnes{Whitley Bay}. J. Carruth{Chesterfield}. J Davies (Norman){Ceredigion}. E. Dunnington [Kitching]{Driffield}. G.Elliott (Bulmer){Doncaster}. E.Evans{Congleton}. S.Gravil (Tait){Gainsborough}. M. Guilfoyle [Welch]{Woodham}. S.Heath. [Freeman]{Stoke-on-Trent}. E.Lawton{Stratford-on-Avon}. A.May (Skop){Peterborough}. M.O’Sullivan (Brown){Spain}. H.Roger (Griffiths){Dundee}. J.Sheldon{Scarborough}. D.Sneyd (Deakin){Uttoxeter}. J. Walden [Marriott]{Tettenhall}.

1971 C.Gibson (Roe){Doncaster}. J. Mackie{Warwick}. M.Taylor{Doncaster}.

1972 M. Amos{Sheffield}. M.Curtis (Coulman){Barlow}. M.Isherwood (Bowden){Lancaster}. J.Kozyra (Thomas){Knutsford}. J. Poole{Honington}. C.Simpson{Barnard Castle}. J West (Rawlings){Louth}.

1973 L.Capper-Davies (Davies){Saddleworth}. L.Gavin (Parker){Neston}. S. Jackson [Teed]{Mirfield}. E. Raleigh [Wroe]{Almondbury}.

1974 J.Czapla{Shipley}. C.French (Campbell){Wakefield}. L. Gray (Brown){Ashford}. J.Hawkins (Rankine){Barnsley}. B.Hopkinson (Woodall){Leeds}. R.Lagzdin{Great Glen}. S.McGinnety{Staleybridge}. M.Moss{Baswich}. C.Prokaza (Charlton){West Bridgford}. H.Schofield [Ellis]{York}. C.Young (Levitt){Chester-le-Street}.

1975 M.Bibby{Flint Mountain}. V.Jackson{Sheffield}. K. Kennedy (Dent){Nether Benholme}. R.Knapson{Hornsea}. A.Locker{Bagillt}. J.Spence (Champion){Fradley}. M.Wharton{Rotherham}.

1976 S. Hamilton (Taylor){Louth}. J.Hopson (Maron){Sheffield}. K.Kochanoska{Winchester}. P.Tailby (Hendry){Crowthorpe}.

1977 C. Beverley{Doncaster}. V. Day{Moretaine}. J.Friend{Clayton}. P.Ingham [Stevens]{Halifax}. J.Nunnington (Stewart){Sheffield}. J. Richardson.[Moyes]{Ipswich}. A.Rowbotham{Cambridge}. C.Stickland [Goose]{Lydney}. P.Turner [Jackson]{Howden-le-Wear}.

1978 A. Baker{Cullompton}. C.Bordoli (Gleaves){Haslingfield}. A.Byrne (Murgatroyd){Bungay}. J. Carnall{Stoke-on-Trent}. S.Fisher{Southampton}. B. Hewitt{Stoke-on-Trent}. S.Pearce{Studley}.

1979 L. Keay{Barnsley}.

Staff D. Cocup. J. Foster. B.Stringer. J. Wightman. J. Coverdale.

Honorary Members Mrs.M.Balding (Storrs 1953). Mrs.J.Bridger-Rye (Howard 1952). Mr.D.Cocup. Mrs.B.Cook (Miller 1952). Mrs. P. Riley [1952] Mrs. S. Gravil [1970] Mr.S.Drabble. Mr.J.Foster. Miss.M.Rogers (1953). Mrs.B.Stringer. Mrs.S.Wilbraham (Mason 1952). Mrs.J.Wightman. Mr.J.Coverdale. Mrs. Penny Riley [1952]. Mrs. Sue Gravil [1970]